«
 1. Anasayfa
 2. ANASAYFA
 3. Öğretmeni Şikayet Etme Dilekçe Örneği

Öğretmeni Şikayet Etme Dilekçe Örneği

ogretmeni-sikayet-etme-dilekce-ornegi
Öğretmeni Şikayet Etme Dilekçe Örneği

Öğretmeni Şikayet Etme Dilekçe Örneği Eski zamanlarla günümüzün eğitim sistemini karşı karşıya getirdiğimiz zaman gerçekten ciddi oranda farklılıkların yaşandığı gözümüze çarpmaktadır. Eskiden öğretmenlerin ağzından çıkacak her kelime dikkatle dinlenir ve öğretmen mantıki olarak haksızsa bile onun haklı olabileceği düşünülürdü. Artık günümüzde öğrencilerden sürekli öğretmen şikayetleri geliyor ve günümüzün yeni nesil öğretmenlerinden bazıları da yapılan bu şikayetleri ciddi orana hak ediyor gibi duruyor. Bu yüzden sizlerin de eğer okula giden çocuğu varsa öğretmen şikayet etme dilekçe örneği ihtiyacınız bulunabilir. Öğretmen ya da öğretmenleri şikayet etmek için yazımızda bahsettiğimiz dilekçe örneğini uygun ifadelerle doldurarak ilgili makama göndermeniz halinde şikayette bulunduğunuz öğretmenlerle alakalı olarak yasal işlemler uygulanmaya başlanacaktır.

Öğretmeni Şikayet Etme Dilekçe Örneği Nasıldır?

 • Öğretmeni Şikayet Etme Dilekçe Örneği için öncelikle şikayet dilekçenizde de belirtmeniz gereken bir sebebiniz olmalıdır. Öğretmenin yaptığı hareket, uyguladığı tavır ya da söylediği sözler gerçekten şikayet etmeye yeter nitelikteyse şikayet dilekçesi hazırlamanız gerekiyor. Aksi halde o öğretmen sizden şikayetçi olma hakkını kendinde saklı tutma imkanına sahiptir.
 • Öğretmen şikayet dilekçesinin en başına hangi makama öğretmeni şikayet etmek istiyorsanız o makamı belirtmeniz gerekiyor.
 • Makamı belirtmenizin ardından şikayetçi olduğunuz öğretmenin görev yaptığı il, ilçe yazılmalı  ve okul adı da belirtilmelidir. Öğretmenin şikayet eden öğrencinin hangi dersine girdiği açıkça yazılmalıdır.
 • Öğretmen ve okul bilgilerinin yazılmasının ardından olayın geçtiği saat, gün ve olay birkaç cümle ile anlatılarak yazılmalıdır. Tüm bunların ardından tekrar okul ismi ve öğretmen ismi yazılarak bahsedilen öğretmenden şikayetçi olduğunu belirtilmelidir.
 • Arz cümlesinin sonuna ise; dilekçenin yazıldığı tarih açık şekilde eklenmelidir.
 • Öğretmeni şikayet etme dilekçe örneği doldurulurken dilekçenin sağ altına ad, soyad ve imza atılmalıdır.

Öğretmeni Şikayet Etme Dilekçe Örneği Nereye Gönderilir?

Öğretmen şikayet etmeniz için dilekçe yazımını doğru şekilde gösterdikten sonra bu dilekçenin hangi makama gönderilmesi gerektiğini belirlemek size düşmektedir. Veliler ve öğrenciler genellikle MEB’e göndermektedir. Bu doğru bir tercihtir. Ancak ayrıca BİMER, okul müdürlükleri, savcılıklar ve ilçe ya da il müdürlükleri doğru sayılmaktadır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. Sabit

  O öğretmen ni atın okulu at adı şöleniokul