«
 1. Anasayfa
 2. ANASAYFA
 3. Okulunuzu Değiştirmek için Nakil Dilekçe Örneği

Okulunuzu Değiştirmek için Nakil Dilekçe Örneği

ogretmeni-sikayet-etme-dilekcesi-nereye-gönderilir
Okul değiştirmek için nakil dilekçe örneği

Çocuğunuzun eğitim görmek amacı ile gittiği okuldan şikayetçi olabilir ve iyi bir eğitim vermediğini düşünebilirsiniz. Okuldaki başarısının diğer akranlarına nazaran daha yüksek olduğunu ya da düşük olduğunu görmeniz sonucunda çocuğunuzun seviyesine eş bir okul tercih ederek nakil yaptırmak isteyebilirsiniz. Ayrıca daha sık karşılaşılan diğer nedenlerden biri olan adres değişikliği sebebi ile çocuğunuzun okulunu farklı bir okula taşıyabilirsiniz. Bu ve daha farklı durumlarda okulunuzu değiştirmek için nakil dilekçe örneği alarak nakil başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Okullar arası nakil işlemleri için halihazırda kaydınızın bulunduğu okulla görüşerek nakil dilekçesi yazmanız gerekmektedir. Nakil dilekçesini yazdıktan sonra ilgili okul yönetim personeline vermeniz halinde diğer okulla bağlantı kurularak çocuğunuzun nakil işlemleri en kısa sürede başlatılacaktır.

Okulunuzu Değiştirmek için Nakil Dilekçe Örneği Nasıldır?

 • Okulunuzu değiştirmek için Nakil Dilekçe Örneği isteyen veli ya da öğrenciler her ne sebeple olursa olsun mutlaka nakil dilekçesi yazmalıdır. Nakil dilekçesi hem ilkokulda, hem de ortaokulda yazılmaktadır. Hatta anaokuluna giden bir öğrenci için bile nakil dilekçesi yazmak zorunlu hale gelmiştir.
 • Okulunuzu değiştirmek için nakil dilekçe örneği size verildiğinde eksik alanları doldurmaya başlamalısınız. Öncelikle dilekçenin en başında yer alan okul ismi kısmını doldurunuz. Bu alana şuanda kaydınızın bulunduğu okulun adını yazmanız gerekmektedir. Böylece ilk alanı doldurmuş sayılarak ikinci adıma geçebilirsiniz.
 • Dilekçe metni size hazır olarak verilse de eksik alanları çocuğunuza ait bilgilerle doldurmanız önem arz etmektedir. Metnin içerisinde çocuğunuzun sınıf şubesini, adını yazdıktan sonra nakil dilekçesini neden yazdığınızı daha doğrusu çocuğunuzun başka okula naklinin yapılmasındaki temel sebebi yazmanız gerekmektedir. Örneğin eğer kaydınızı taşınma sebebi ile aldırmak istiyorsanız; ikamet adresimizin değişmesinden dolayı gibi ya da buna benzer bir ifade kullanabilirsiniz.
 • Ardından da metnin içinde ilgili boşluğa hangi okula naklinin yapılmasını istediğinizi yazmanız gerekiyor. Sol altta cümle sonuna nakil dilekçesini verdiğiniz tarihi yazmayı da ihmal etmeyiniz. Son olarak dilekçenin sağ alt kısmına veli olarak sizin adınızı ve soyadınızı yazın. Altına ise imzanızı atmayı unutmayın. Artık okul nakil dilekçeniz hazırdır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. Eren

  Ben bir Anadolu lisesinde okuyorum annem milli eğitime dilekçe verdi okulumu değiştirmek için kabul edilirmi

 2. mert

  merhabalar ben okul değiştirmek istiyorum ama nakilim için dilekçe yazmak istiyorum

 3. Ekin

  Ya ben yalnis okula nakil verdim şimdi değiştirmek istiyorum ama nasıl yapcam

 4. Yakup

  4 kez anadoluya e devletten nakil istedim olmadı dilekçe ile olurmu sizce

 5. Hacı

  Merhaba ben 12. Sınıf öğrencisiyim meslek teknik Anadolu lisesinde okuyorum yetersiz eğitim aldığım için ve derslere odaklanamadiğim için Anadolu lisesine geçmek istiyorum nasıl dilekce verilir ve nasıl okulumu nakil alabilirim lütfen açıklayabilir ve örnek verebilirmisiiniz