«
  1. Anasayfa
  2. ANASAYFA
  3. İhtarnameyi Cevaplama Dilekçe Örneği

İhtarnameyi Cevaplama Dilekçe Örneği

ihtarnameyi Cevaplama Dilekçe Örneği

İhtarnameyi Cevaplama Dilekçe Örneği Çalışılan şirketlerde, gidilen etkinliklerde ya da farklı durumlar kapsamında bizden beklenen görevi, sorumluluğu ya da düşünceyi yerine getirmediğimiz zamanlarda bizlere resmiyet açısından bir ihtar çekilir. Bazen borçlarımızı ödemediğimiz de karşımıza çıkan ihtarlar, kimi zaman da ikamet değişikliği yapmadığımız gibi durumlarda bizlere gönderilebilmektedir. Kısaca ihtarnameden bahsetmek gerekirse; üzerimize düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmediğimiz de tıpkı dilekçe gibi yazılan ve noter tarafından onaylatılan belgelerdir. Bu belgelerin adresimize gönderilmesi sonucunda bizlere ihtarname posta edilmiş olur. Yasal süreç kapsamında bizlere gönderilen ihtarnameleri cevaplama imkanımız ve hakkımız bulunmaktadır. Eğer sizlere bir ihtarname geldiyse ve cevap vermek istiyorsanız İhtarnameyi Cevaplama Dilekçe Örneği sizlere bu yazımız aracılığı ile sunulmuştur.

İhtarnameyi Cevaplama Dilekçe Örneği Nasıldır?

  • Adresinize ya da çalıştığınız iş yerine postalanan ihbarname dilekçesini öncelikle açarak anlayacağınız ortamda ve şekilde okumanız gerekir. Yapılan ihtar ile ilgili herhangi bir doğruluk payı olsun ya da olmasın sizin gönderilen ihtarname dilekçesine cevap verme hakkınız bulunmaktadır. Bu yüzden hazır halde yer alan dilekçe örneğini doldurarak teslim edip göndermeniz gerekmektedir.
  • İhtarnameye cevap verirken öncelikle ihtara cevap veren kişi olarak en başa TC kimlik numaranızı yazmanız gerekmektedir. Ardından adres bilgilerini doğru şekilde doldurmalısınız. İhtarına cevap verdiğiniz kişinin TC kimlik numarasını yazıp onun da adres bilgilerini yazmanız gerekiyor. İhtarın konusu bölümünde size gönderilen ihtarnamenin içeriğine ve sizin bu içerikle olan ilişiğinize uygun şekilde konudan söz etmeniz lazım. Açıklamalar bölümünde ise; sizin için çekilen ihtarda bahsedilen görev, sorumluluğunu yerine getirmeme durumundan hareketle kendinize ait bir ispatlama sunmanız gerekiyor. Böylece çekilen ihtarın yanlışsa yanlış olduğunu ispata gitmeniz sizi daha iyi bir noktada tutmaya yardımcı olacaktır.
  • En altta yer alan Sayın Noter kısımlı bölüm sabit kalmak üzere dilekçeyi yazdığınız tarihi yazarak en altta da ihtar eden kısmına ad soyad bilgilerini girmelisiniz. Böylece ihtarnameyi cevaplama dilekçe örneği en uygun şekilde doldurulmuş olacak ve size gelen ihtarnameye cevap vermiş olacaksınız.
  • Bilgilerinizi doldururken bilgisayar, mavi, siyah  renkte kalem ya da daktilo kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *