«
  1. Anasayfa
  2. ANASAYFA
  3. Öğrenci İzin Dilekçe Örneği

Öğrenci İzin Dilekçe Örneği

ogrenci-izin- dilekce-ornegi

Öğrenci İzin Dilekçe Örneği

Okula giden bir çocuğunuz varsa ya da siz okula giden bir öğrencisiyseniz ve belirli günler aralarında okullarda izinli olmak istiyorsanız okuldaki yönetime bir dilekçe vermeniz gerekiyor. Okullara verilen dilekçeler  veliler tarafından yazılara imzalanır ardından da okul yönetimine teslim edilir. Okul yönetimi çocuğun velisinin yazdığı dilekçeyi kabul ettikten sonra dilekçede belirtilen tarihler aralığında o öğrenci izinli sayılır. Böylece yıllık devamsızlık hakkından gün sayısı düşmemiş olur. Ancak birçok veli öğrenci izin dilekçe örneği araştırarak dilekçeyi nasıl yazacakları ve dolduracakları noktasında bilgi sahibi değiller. Bu yüzden sizlere bir veli olarak çocuğunuzun izin dilekçesini nasıl yazacağınız hususunda bilgi vermek istiyoruz. Yazımızda hem nasıl dilekçe yazılır sorusuna yanıt bulurken, hem de öğrenci izin dilekçesi görme şansını elde edeceksiniz.

Öğrenci izin Dilekçe Örneği Nasıldır?

  • Öğrenci belli sağlık sorunu yaşadığı zaman, öğrencinin birinci derece yakınlarından biri ağır hastalandığı ya da vefat ettiği zaman, öğrenci bazı sportif, sanatsal, kültürel, eğitsel etkinliklere katılım sağladığı zaman okula gelemeyebilir. Okula gelemediği günlerin telafi edilmesi, sisteme devamsızlık şeklinde işlememesi için izin dilekçesi yazılması gerekmektedir.
  • Öğrenci için gün yüzünde olan mazeretin devamsızlığa etki edeceği gün sayısı hesaplanır, ardından da o günler içerisinde izinli olması gerektiğini belirterek veli, hazırladığı dilekçeyi okul yönetimine teslim eder. Böylece okuldan bir nevi izin alarak çocuğun mazeretini yerine getirmesi sağlanır.
  • Öğrenci İzin Dilekçe Örneği okul yönetimine giderek izin dilekçesi yazmanız gerektiğini söylemeniz halinde sizlere verilir. Metin taslağı size verilen dilekçe örneğinde yazılıdır. Ancak öğrencinin şahsi bilgilerinin doldurulması için bazı kısımlar boştur. Boş olan yerleri öğrenci velisinin uygun, doğru ve okunaklı bir şekilde doldurarak teslim etmesi gerekmektedir.
  • Öğrenci velisi izin dilekçe örneğini doldururken öğrencinin sınıfını, okul numarasını, adını, soyadını, hangi tarihler arasında okulda izinli sayılmasını talep ettiğini yazar. Ardından sağ alta kendi adını ve soyadını yazarak imzasını atar. Sol alta ise o süreçte ikamet ettikleri evin adresini yazması gerekmektedir. Tüm bu bilgileri mavi, siyah dolma kalem ya da tükenmez kalemle doldurmalıdır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *