«
  1. Anasayfa
  2. Resmi Dilekçeleri
  3. İş Kur Dilekçe Örneği

İş Kur Dilekçe Örneği

iş-kur-dilekçe-örneği

Kendi istek ve kusurunuz dışında işten zorla çıkarılırsanız, işsizlik maaşı almanız için işkur’a dilekçe yazmalısınız. maaş alabilmeniz için başvurunuzu yapıp, dilekçe kurallarına uyarak iş kur dilekçe örneğini yazınız. iş kur dilekçe örneğini oluşturduğunuz zaman mutlaka adınızın ve soyadınızın yer alması gerektiğini unutmayın. başvurunuzu ilgili yere yaptığınız zaman mutlaka sizinle tekrar iletişim kurulur, işsizlik sigortası talep dilekçesi kolaydır. işsizlik sözleşmesinin sona erdiği 30 iş günü süresi boyunca kişisel veya e posta yolu ile işkur’a başvuru yapmanız gerekir. yazacağınız dilekçe örneğinin imla kurallarına uygun olup olmadığını kontrol ediniz. iş kur dilekçe örneği yazacak olan kişinin bilgili olması onu önemli kılar.

iş kur dilekçe örneği

iş kur dilekçe örneği

İŞ-KUR DİLEKÇE ÖRNEĞİ NEDEN YAZILIR?

iş yerlerinin engelli işçi çalıştırmak istemeleri, iş-kur’dan istihdam talebinde bulunmak için dilekçe yazabilir. işsizlik sigortası talebinde bulunmak isteyenler de dilekçe yoluyla başvuru yapabilir. ayrıca şikayet yoluyla beraber bazı dilekçeleride yazabilirler.

İŞ-KUR İŞSİZLİK DİLEKÇE ÖRNEĞİ NASIL YAZILIR

iş-kur dilekçe yazarken bilmediğinizi varsayarak bir örnek üzerinden ilerlemeniz sizin faydanıza olacaktır. yazdığınız dilekçe örneğinin içeriğinde talepte bulunan işçinin adı ve soyadı, tc kimlik numarası, en son çalıştığı iş yerine ait bazı önemli bilgilerin, işe giriş ve bitiş tarihlerinin yer alması gerekir. talebiniz dilekçeniz de açık ve net bir şekilde belirtilmelidir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *