«
  1. Anasayfa
  2. ANASAYFA
  3. Çekişmeli Boşanma Davası Dilekçesi Örneği Nedir?

Çekişmeli Boşanma Davası Dilekçesi Örneği Nedir?

cekismeli-bosanma-davasi-nedir
Çekişmeli Boşanma Davası Dilekçe Örneği Nedir?

Çekişmeli Boşanma Davası Dilekçesi Örneği Nedir? Eğer evliliğinizi bitirme kararı almış iseniz ve partneriniz bu konu hakkında mahkemeye kadar gidilmesine rağmen zorluk çıkarıyor veya sizin boşanma hakkınız kapsamında sahip olduğunuzu diğer hakları gasp etmeye çalışıyor ise çekişmeli bir boşanma davası yaşamanız muhtemeldir. Bu noktada, boşanma hakkınıza dahil olarak sahip olduğunuz diğer haklar mal mülk ve çocukların bakımı ve ziyareti gibi konulardaki haklardır. Böyle bir durumda yapılması gereken şey mahkemeye, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na, avukatınıza ya da yetkili başka bir merciine konu ile ilgili bir dilekçe yazarak rahatsız edildiğinizi ve hakkınızın gasp edildiğini düşündüğünüzü belirtmektir.

Çekişmeli boşanma davalarının kazanılabilmesi için elinizde savunduğunuz konuya dair yeterince savunma argümanı veya delil olması, ya da karşı tarafın sizin karşınızda sizden çok daha güçsüz olmasını gerektirir.

Eğer siz de çekişmeli bir boşanma davası yaşıyor iseniz ve bu bağlamda bir dilekçe yazma ihtiyacı duyuyorsanız, makalemiz sizin için yararlı bir makale olacaktır. Bu tür dilekçelerde nelere dikkat edilmesi gerektiğinden dilekçelerin nereye gönderilmesi gerektiğine kadar birçok konu hakkında sizin için derlediğimiz bilgileri makalenin devamında bulabilirsiniz.

Çekişmeli Boşanma Davası Dilekçesi Nedir Nasıl Yazılır?

Çekişmeli boşanma davası yaşıyor iseniz ve hakkınızı aramak adına bir dilekçe yazmaya karar verdiyseniz bu dilekçede uymanız gereken bazı kurallar vardır. Bu kurallara göre öncelikle tam olarak hangi konuda çekişme yaşıyorsanız bunu ayrıntılı olarak belirtmelisiniz. Bunun yanı sıra kişi ile boşanma davası adı altında yaşadığınız mahkeme geçmişi kaydınız ile ilgili dilekçede bilgi vermelisiniz ve bu verdiğiniz bilgiler eksiksiz olmalıdır. Ayrıca çekiştiğiniz konu hakkındaki sizin argümanınızı da dilekçeden iyi anlatmanız gerekmektedir.

Çekişmeli boşanma davası dilekçesi örneği nedir bunu yazarken kişisel bilgiler kısmını boş bırakmamanız gerekmektedir.

Çekişmeli Boşanma Davası Dilekçesi Nereye Gönderilir?

Çekişmeli boşanma davanız ile ilgili şikâyetçi olduğunuz bir konuda yazdığınız dilekçeyi nereye göndermeniz gerekir? Öncelikle sizin davanız ile ilgilenen savcılığa veya mahkeme heyetine bu dilekçeyi göndermeniz mümkündür. Bunun dışında avukatlara ve çekiştiğiniz konudan konuya değişiklik göstermek üzere, BİMER’e kadar dilekçenizi gönderebileceğiniz yerler vardır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *