«
  1. Anasayfa
  2. ANASAYFA
  3. Boşanma Davası Cevap Dilekçesi Örneği Nedir?

Boşanma Davası Cevap Dilekçesi Örneği Nedir?

bosanma-cevap-dilekcesi-nereye-yazilir
Boşanma davası cevap dilekçesi nereye verilir?

Kimi zaman eşlerden biri boşanmayı istemekte kimisi ise istememektedir. Ayrıca boşanma sebebi olarak sunulan gerekçeler arasında kimi zaman gerçek olmayan şeyler de gösterildiğinde boşanma ile birlikte bir kişiden bazı haklar doğrultusunda mal veya manevi tazminat gibi değerler alınabilmektedir. İşte bu yüzden adınıza açılan boşanma davasının içerisinde, eşinizin tam olarak hangi sebeplerden dolayı boşanmak istediği konusu oldukça önemlidir. Size açılan boşanma davasına karşılık bir cevap dilekçesi yazmak, söz konusu boşanma davasında belirtilen boşanma sebeplerinden bazılarını veya tamamını kabul etmemek, reddetmek anlamına gelmektedir.

Boşanma davası cevap dilekçesi örneği nedir. yazmaya karar verdiyseniz yapmanız gereken şey öncelikle size yazılan boşanma davasının ayrıntılarını çok iyi okumaktır. Karşı taraf sizi tam olarak nelerle suçlamış? Suçlandığınız şeyler doğru mu? Bu suçlamalar boşanmanın yanında başka bedeller de ödemenizi gerektirir mi? Bu ve bunun gibi soruların cevaplarını bulabilmenizin en iyi yolu bir boşanma davası avukatına danışmaktır.

Boşanma Davası Cevap Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Boşanma Davası için bir cevap dilekçesi yazmaya karar verdiyseniz öncelikle size açılan davada iddia edilenlerin tamamını dilekçenizde sıralamanız gerekir. Sıraladığınız her bir maddeye neden karşı çıktığınızı yine madde madde açıklamanız gerekir. Ayrıca böyle suçlamaları neden kabul etmediğinizi veya böyle bir suçlama siz yapmadığınız halde neden size atılabilmiş olabileceğini de açıkladıktan sonra kimlik bilgilerinizi de doğru ve eksiksiz bir şekilde girerek dilekçe metninizi tamamlayabilirsiniz.

Boşanma Davası Cevap Dilekçesi Nereye Gönderilir?

Peki, diyelim ki boşanma davası cevap dilekçenizi hazırladınız, böyle bir dilekçe göndermek istediğinizden eminsiniz, ayrıca dilekçeye verdiğiniz cevapları destekler nitelikte olan ilgili belgeleri ek olarak da eklediniz. Şimdi ne yapmalısınız? Boşanma davası cevap dilekçesi örneği nedir nereye gönderilir? Boşanma davası cevap dilekçeniz ile ilgili hangi kurumlarla muhatap olursunuz? Gönderdiğiniz boşanma davası cevap dilekçesinin cevabı veya dilekçe ile ilgili kabul bilgileri size ne zaman ve ne aracılığı ile gelir? Tüm bunların cevapları yazımızdadır.

Boşanma davası cevap dilekçenizi ilgili aile mahkemenize vererek size en kısa zaman içerisinde adresinize yapılacak geri dönüşü bekleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *