«
  1. Anasayfa
  2. Kurumsal Dilekçeler
  3. Taşeron Başvuru Dilekçesi Nedir?

Taşeron Başvuru Dilekçesi Nedir?

taseron-basvuru-dilekcesi-nedir

Taşeron başvuru dilekçesi örneği şirketleri son yıllarda hızlıca artış göstermiş şirketlerdir. Taşeron şirketler, devlet kurumlarındaki kontenjanlara yerleşemeyen personellerin özel şirketlerde çalışabilmesini sapladıkların’dan dolayı çok sayıda eleman bulabilmektedirler. Bunun sebebi devlet kurumu kontenjanlarının mezun sayısına oranla oldukça yetersiz olmasıdır. Bundan dolayı taşeron şirketlerde çalışabilmek için başvuru yapmak isteyen birçok kişi taşeron başvuru dilekçesi örneği konusunda araştırmalar yapmaktadır. Sizin için makalemizde taşeron başvurunun ne demek olduğunu, neden yapıldığını, nasıl yapılması gerektiğini ve nereye gönderilmesi gerektiğini derledik.

Taşeron Başvuru Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Kamuda işe alınamayan mezun bireyler genel olarak işsiz kalmamak adına pek bir iş güvencesi ya da devamlılık sözü olmasa da taşeron firmalarda çalışmayı işsiz kalmaya tercihe derler. Çünkü geldiğimiz dönemde herhangi bir geliri olmamak büyük bir problemdir ve yaşamı ciddi manada zorlaştırır. Bu bakımdan taşeron şirketlerinin birçoğuna başvurarak en azından bir tanesinden onay bekleyen kişi sayısı Türkiye’de oldukça çoktur. Peki, taşeron firmalara başvuru dilekçesi nasıl yazılmalı? Dilekçe yazılırken nelere dikkat edilmeli? Bunları öğrenmek için makalemizin devamını okuyunuz.

Taşeron Başvuru Dilekçesi Nedir?

Taşeron firmalara başvuru dilekçesi yazarken bu ilgili dilekçeyi ilgili firmanın özel ismini kullanarak yazmalısınız. Bundan sonra yapacağınız şey ise isminizi ve kimlik bilgilerinizi de verdikten sonra çalışmak istediğiniz pozisyonu ve şirket içerisinde elinizden gelebilecek işleri belirlemektir. Bunu belirttikten sonra özgeçmişinizin ekte olduğunu da dilekçe içerisinde belirterek ayrıntılı şekilde hazırladığınız özgeçmişinizi dilekçe eki olarak dilekçenin arkasına iliştirmeniz gerekmektedir. Daha sonra ilgili kurumdan cevap olabilmek için kurumun size ulaşabileceği kanalları dilekçenizde belirtmeyi unutmayınız. Bu kanallar e posta adresiniz, telefon numaranız ya da ev adresiniz olabilmektedir.

Taşeron Başvuru Dilekçesi Nereye Gönderilir?

Taşeron başvuru dilekçenizi tam olarak hangi taşeron şirket için yapıyor iseniz, dilekçenizi oraya götürmeniz gerekmektedir. Birçok taşeron şirketin internet üzerinden başvuru alma sistemleri her ne kadar olsa da, elden ve yüz yüzü olarak tanışan kişilerin başvuruları daha önce ve çabuk incelenerek bireylere sonuçlar daha hızlı haber verilmektedir. Bundan dolayı size, dilekçenizi elden teslim etmenizi öneririz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *