«
  1. Anasayfa
  2. Resmi Dilekçeleri
  3. Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvuru Dilekçesi

Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvuru Dilekçesi

ibb-yardim-kolisi-nasil-alinir

Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi başvuru dilekçesi yardım almak isteyenler tarafından belediyeye verilmesi gereken dilekçedir. Yardım kolisi almak için dilekçesinin doğru şekilde hazırlanması ve verilmesi önemlidir. Başvuru esnasında ibraz edilen bu dilekçe ile başvuru işleme alınmaktadır.

Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Nedir?

Büyükşehir belediyesi yardım kolisi ihtiyaç sahiplerine verilen gıda yardımı içermektedir. Yardım kolisi temel gıda malzemelerini içererek, ihtiyaç sahiplerine destek olmaktadır. Ücretsiz şekilde verilen koli, pek çok ihtiyaç durumundaki kişiye sağlanmaktadır. Koli içeriğinde yer alan ürünler temel gıda ürünlerinden oluşmakta ve sayıları sabittir.

Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 Büyükşehir belediyesi yardım kolisi başvurusu yapmak için gerekli olan belgeler ile belediyeye başvuru yapılması gerekmektedir. Bu belgeler şu şekildedir;

  • Yardım kolisi başvuru dilekçesi,
  • Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfından alınan hane karar formu,
  • Kişinin muhtaç durumda olduğunu gösteren belge,
  • SGK dökümü (varsa)
  • Nüfus kayıt belgesi,
  • İkametgah
  • Kimlik fotokopisi ile başvuru yapılacaktır.

Başvuru yapmak isteyenlerin tüm belgeleri eksiksiz ve doğru şekilde başvuru esnasında teslim etmeleri önemlidir. Eksik ya da yanlış belge ibrazı olanların başvuruları kabul edilmemektedir.

Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvuru Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Başvuru yapmak için büyükşehir belediyesi yardım kolisi başvuru dilekçesi dikkatli şekilde doldurulmalıdır. Dilekçede yer alacak bilgiler kapsamında başvuru yapılan haneye yönelik belediye görevlileri tarafından işlemler başlatılacaktır.

Ayrıca dilekçede yardım kolisi başvurusu hakkında açıklayıcı ve öz bilgilere yer verilmelidir. Dilekçede bilgi amacıyla talep edilen bilgiler söz konusu ise bu bilgilerin de eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması önemlidir. Dilekçede hatalı ya da yanlış beyanda bulunanların başvuruları kabul edilmemektedir.

Dilekçe kapsamında tüm bilgiler eksiksiz olarak yer alır ve daha sonra bu dilekçe belediyelerin ilgili kurumlarına teslim edilmektedir. Dilekçenin teslim alınması sonrasında kişiye olumlu ya da olumsuz dönüş sağlanacaktır. Başvurunun olumlu olması halinde ekipler tarafından yardım kolisi dilekçede belirtilmiş olan haneye teslim edilmektedir. Bu yüzden dilekçede mutlaka başvuru yapılan hanenin adresi yer almalıdır. Dilekçede adresin yer almaması dilekçenin geri çevrilmesine ve baştan başvuru yapmaya neden olacaktır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *